FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin başbakanı İsmail Heniyye, Gazze’de yetimlerle birlikte iftar yaptı

Filistin başbakanı İsmail Heniyye, toplumun etkin birer unsurları olabilmeleri, dinlerine ve vatanlarına bağlı kalmaları için yetimlerin küçük yaşta topluma kazandırılmaları gerektiğini bildirdi.

Katar Hayır Müessesesi’nin dün akşam (17 Temmuz Çarşamba) El-Emel Yetimler Enstitüsü’nde verdiği iftar yemeğine katılan Heniyye, yetimlerin her toplumda olduğunu fakat işgal altında olduğu ve halkı da işgale karşı direndiği için Filistin’de yetim sayısının daha çok olduğunu söyledi.

Filistin halkını yetimlere sahip çıkmaya ve özellikle de Ramazan ayında yetimlere yardım etmeye davet eden Heniyye, “Yetimlerin hatırını sorun ve onları kucaklayın” dedi.

Filistin Hükümeti’nin yetimlere karşı sorumluluğunun farkında olduğunu ifade eden Heniyye, vatan ve kutsal değerler için hayatlarını feda eden şehitlerin ailelerinin yanında durmak ve onlarla dayanışma içinde olmak gerektiğini, bunun herkesin boynunun borcu olduğunu ve mutlaka yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Heniyye, Arazi İdaresi’ne de El-Emel Yetimler Enstitüsü’nün üzerinde bulunduğu arazinin enstitü adına kaydedilmesi ve bununla ilgili gerekli işlemlerin bir an önce tamamlanması talimatını verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.