AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin başbakanı İsmail Heniyye, Mısır askerlerinin kurtarılmasını kutladı

Sina’da güvenlik zaafiyetinde oldukça etkilenen Gazze hükümetinden Mısır’a kutlama geldi. Heniyye, kaçırılan güvenlik görevlilerinin serbest kalması üzerine Mursi ve ordusunu kutladı.

Filistin hükümeti Başbakanı İsmail Heniyye, Sina’da geçen hafta kaçırılan 7 güvenlik görevlisinin serbest bırakılması üzerine Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile Mısır ordusunu kutladı.

Heniyye, “Kaçırılan güvenlik güçlerinin serbest bırakılması hepimizi memnun etmiştir. Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi, Mısır ordusunu, bütün devlet erkanı ile Mısır halkını kutluyorum” dedi. Hamas hareketi de güvenlik görevlilerinin serbest bırakılmasını “Mısır ordusunun büyük başarısı” olarak niteledi.

Öte yandan Mursi, twitter hesabında yayınladığı mesajında “Mısır ordusunu, polislerimizi, istihbarat teşkilatını, Sina halkını kutluyor ve hepsine takdirlerimi sunuyorum” ifadesini kullandı.

Geçen perşembe kimliği belirsiz silahlı bir grup, Mısır’ın El-Ariş kentinden Refah’a gitmekte olan bir otobüsü El-Vadi el-Ahdar bölgesinde durdurmuş, 7 Mısır güvenlik görevlisini araçtan indirip kaçırmıştı.

Olay sonrası Mısır ile Gazze sınırı boyunca güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarılmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (19) içerik yüklenmiştir.