FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin bizim toprağımızdır, işgalciler gayri meşrudur

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal, Siyonist işgal devletiyle Abbas yönetimi arasında gerçekleştirilecek doğrudan müzakereleri “değersiz ve yararsız” olarak niteledi.

Meşal, Siyonist düşmanla mücadelenin doğal denklemine döndürülmesi gerektiğini ifade ederek, “Filistin bizim toprağımız ve orada işgalciye meşruiyet yok” dedi.

Meşal, Suriye’de yaşayan Filistinli lise mezunu başarılı öğrenciler için dün akşam (10 Ağustos Salı) düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada dinleyicilerin Ramazan ayını kutladıktan sonra başarılı öğrencilere seslenerek, “Bugün sizler başarılı öğrencilersiniz. Yarın ise Filistin davasına ve İslam ümmetine hizmet eden alimler ve önderler olacaksınız” dedi.

Halit Meşal daha sonra konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Halkımız işgal altında eğitim gördü. İşgal altında en büyük üniversitelerini kurdu. Gazze’de abluka altında, Batı Yaka’da işgal ve baskı altında üstün başarı gösterdi. Gardiyanlara ve duvarlara meydan okuyan üniversiteler niteliğindeki cezaevlerinde başarılı oldu. Böyle bir halk asla yenilmez.”

Öğrencilere hitaben “Bugün sizler başarılı öğrencilersiniz. Yarın içinizden lider olan, alim olan ve mucit olan çıkacak. İşgale son verecek ve Allah’ın izniyle Filistin’i bize yeniden iade edecek her türlü silahı yapacak” diyen Filistinli lider, öğrencilerden üniversitede branş tercihi yaparken dikkatli olmalarını, ailelerinin isteklerine saygı duymalarını ve Filistin halkına yararlı bölümler seçmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.