AfrikaHaberler

Filistin davası büyük bir komployla karşı karşıyadır

Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi Dr. Muhammed Bedii, düşmanla başlatılacak dolaylı görüşmeler yüzünden Filistin davasının şu anda büyük bir komployla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Cemaatin resmi sitesinin dün (08 Mart Pazartesi) kendisiyle yaptığı röportajda Bedii şöyle dedi: “Görüşmüş olmak için görüşmelerde bulunmak taviz ve zarardan başka bir şey getirmez. Onun için Filistin tarafının direnişin dışında sırtını verebileceği başka bir seçeneğin olmadığını bilmesi gerekir. Herkesin şahsi ve hizbi ihtilaflarını bir kenara bırakıp aynı masanın etrafında oturması gerekir. Arap ülkelerinin de yapması gereken mukaddes mekânları korumak için birleşmeleri, Filistin halkını ve direnişini desteklemeleri ve hiçbir söz ve anlaşmaya riayet etmeyen işgal devletinin sözüne güvenmemeleridir. Arap ülkelerinden her zaman Siyonistlere meyleden, Filistin halkına karşı adil davranmayan ve sürekli mazlum halkların başına çorap ören Amerika idaresine de güvenmemelerini istiyorum.”

Müslüman Kardeşler Cemaatinin Filistin davasının ve direnişinin yanında olduğunu belirten Dr. Bedi devamla şöyle dedi: “Başta Hamas olmak üzere Filistin topraklarında işgale karşı direnen diğer grupları destekliyoruz. Hamas ve diğer direniş grupları Filistin davası için bedel ödemeye devam ediyorlar.”

Filistin davasını çözecek tek seçeneğin direniş olduğunu belirten Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi, Filistin halkının Kudüs, sınırlar ve dönüş konusundaki haklarının hiçbir zaman birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.