FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Davası, şahıslardan büyüktür

İslamî Direniş Hareketi Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak, Mahmut Abbas’ın önümüzdeki başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını ilan etmesi üzerine yaptığı yorumda, Filistin davasının şahıs ve liderlerden daha büyük olduğunu belirterek, sahte ve ucuz kahramanlıklara gerek olmadığını ifade etti.

Er-Reşak, bugün (7 Kasım Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında, “Hamas Hareketi, Abbas’ın geçirdiği süreci genel olarak olumsuz görüyor. Abbas’ın bu tecrübeyle Filistin davasına fazlasıyla zarar verdiğini düşünüyor” dedi.

Er-Reşak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Abbas’ın Amerika’nın yanlı politikası ve Siyonistlerin inatçı tutumuyla ilgili yaptığı değerlendirme, gecikmiş bir itiraftır. Amerika ilk günden beri Siyonistleri korumaya çalışmış ve Filistin halkının çıkarına olacak hiçbir adımı atmamıştır. Siyonistlerin inatçı tutumu ise zaten biliniyordu. Görüşmelerin başladığı günden beri, kendi işgalci emellerini gerçekleştirmek ve daha fazla taviz koparmak, Kudüs’ü Yahudileştirmek, Filistin halkını zorla göç ettirmek için uğraştı ve süreci kirli emelleri için kullandı.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.