FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin davasını tasfiye girişimlerine sessiz kalmayacağız

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Abbas milislerinin doğrudan müzakerelere karşı Filistinli gruplara ve şahsiyetlere karşı takındığı vahşi tavrı kınadı.

İzzet Er-Reşak, bugün (26 Ağustos Perşembe) konuyla ilgili yazılı bir bildiri yayınladı. Bildiride, Ramallah yönetimine bağlı güvenlik güçlerinin doğrudan müzakerelere karşı çıkan siyasi grupların düşüncelerini ifade etmesini engellemesinin Abbas-Feyyad ikilisinin yönetimindeki Dayton güçlerine verilen misyona bir kez daha ışık tuttuğu ifade edildi.

Batı Yaka’da sadece silah taşıyan direnişçilerin peşine düşülmediği, Ramallah yönetiminin taviz politikalarına karşı çıkan herkesin de Abbas-Feyyad ikilisinin hedefinde olduğunu kaydeden Er-Reşak, Mahmud Abbas’a yaptığı istifa çağrısını yineleyerek şöyle dedi: “Anlamsız politikaları ve maceraları nedeniyle “İsrail” hükümeti ve Amerikan yönetimi karşısında tüm güç unsurlarını kaybeden Abbas, Amerikalıların ve Siyonistlerin memnuniyetini kazanabilmek için Filistin halkına karşı zorbalık ve konuşturmama politikasını tırmandırıyor.”

Doğrudan müzakerelere karşı görüşlerini ifade etmek üzere konferans düzenlemek isteyen Filistinli gruplara ve bağımsız şahsiyetlere selamlarını gönderen Er-Reşak, “Küçük bir azınlığın Filistin davasını tasfiye girişimine karşı halkımız eli kolu bağlı ve sessiz kalmayacaktır” dedi.

Hamas lideri, Washington’da başlayacak doğrudan müzakerelerin sonuçlarının Filistin halkı için hiçbir şekilde bağlayıcı olmayacağını ve Abbas yönetiminin Filistin halkını temsil etmediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (30) içerik yüklenmiştir.