AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin direniş grupları Mısırlı askerlere saldırıyı kınadı

Gazze’de faaliyet yürüten Filistin direniş gruplarının, Mısır askerlerine yönelik saldırı münasebetiyle bugün (6 Ağustos Pazartesi) Hamas’ın çağrısıyla düzenlediği ortak toplantı sona erdi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada Filistin direnişinin bütün kanatlarıyla Mısır halkının yanında olduğu, askerlerine yönelik vahşi saldırıyı da şiddetle kınadığı bildirildi.

Direniş gruplarının toplantı sonrasında yayınladığı bildirisinde Mısır halkına destek ve şehit edilen askerlerin ailelerine taziye amacıyla Gazze’de Meçhul Asker mıntıkasında Filistin direnişi adına bir taziye evi açılacağı bildirildi. Ayrıca Mısır yönetimine de destek mesajları iletildi.

Bildiride planlı ve kasıtlı bir şekilde gerçekleştirilen bu iğrenç saldırının tüm Filistin halkını ve siyasi organlarını son derece üzdüğü dile getirilerek, böyle bir saldırının ancak hem Mısır hem de Filistin halkına düşman birileri tarafından planlanmış olabileceği vurgulandı.

Bildiride ayrıca böyle bir saldırıdan ve katliamdan kârlı çıkacak tek tarafın siyonist düşman olduğu, bölgede yeniden ortalığı karıştırmak, istikrar sağlanmasını engellemek ve Gazze’ye uygulanan ambargonun devamı için gerekçeler oluşturmak amacıyla böyle bir taktiğe başvurmuş olabileceği dile getirildi.

Bildiride Filistin direnişinin bütün kesimleriyle, saldırının ve katliamın açtığı yaraları sarmak için Mısır yönetiminin yanında yer alacağı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.