Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistin direniş gruplarından Kudüs ve Mescid-i Aksa açıklaması

Filistin Direniş Grupları Ortak Odası yaptığı açıklamada, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgileri olduğunu ve direnişin son sözü söyleyeceğini belirtti.

Filistin Direniş Grupları Ortak Odası, Siyonist işgalcilerin Filistinliler’e yönelik artan saldırılarına gösterdiği tepkide, direnişin Kudüs sakinlerinin ayaklanmasını desteklediğini ve Siyonist düşmanın içi boş mehabetini kırmak için kararlı tutum sergileyeceğini kaydetti.

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Filistinli gençlerin Kudüs’te yaktığı kıvılcımın, işgalcilere karşı büyük bir patlamanın fitili olacağını ve işte o zaman savaşın tam ortasında yer alacaklarını bildirdi.

Siyonistlerin saldırılarına karşı koymak amacıyla Kudüs ve Mescidi Aksa’da nöbet tutan ve direniş gösteren kahraman Filistinlileri selamlayan Kassam Tugayları, “İşgalcilerin yüzüne patlattığınız intifadanızı ve gaspçı yerleşimcilerin önünde kalkan gibi duruşunuzu selamlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda Kudüs’te yaşanan çatışma, arbede ve zulümler hakkında açıklamalarda bulunana Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum da, işgal güçleri ve siyonist yerleşimciler tarafından Kudüs halkına, Mescidi Aksa’da ibadetlerini eda eden Müslümanlara, burada nöbet tutan Filistinli murabıtlara ve İslami mekanlara yönelik gerçekleştirilen ırkçı ve kışkırtıcı eylemlerin yol açtığı olumsuzluklardan İsrail rejiminin sorumlu olduğunu vurguladı.

Hamas’ın önde gelen isimlerinden olan Berhum, İsrail savaş uçaklarının, abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki Hamas’a ait mevzileri hedef almasına ve güneydeki Refah kentinin doğusunda yer alan Matar Gazze bölgesindeki tarım arazilerine dönük gerçekleştirdiği bombardımana sert tepki gösterdi.

İşgalci İsrail güçleri, son üç gün içinde Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarına karşı koyan en az 80 Filistinliyi tutuklamıştır.

Öte yandan Siyonist rejimin topçuları, Gazze’ye yönelik saldırılarını bugün de devam ederek, Gazze’de direniş güçlerine ait mevzileri bombaladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.