FilistinHaberlerİnsan Haklarıİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Filistin direniş gruplarının önemli başarı elde ettiklerini söyleyen En-Nehhale: Düşmanla Halkımızın Haklarına Dokunan Her Yakınlaşmayı Reddediyoruz

Filistin İslâmî Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale bugün yaptığı açıklamada Filistin direniş gruplarının önemli başarı gerçekleştirdiklerini ve son çatışmalarda belirgin bir şekilde işgale karşı tavır koyduklarını ifade etti. En-Nehhale özellikle işgalcinin Gazze’nin güneyindeki Han Yunus bölgesinde gerçekleştirmeye çalıştığı sızma girişiminin farkedilmesinin ve önlenmesinin önemli bir başarı olduğunu vurguladı.

En-Nehhale, İslamî Cihad Hareketi’nin Reşad Eş-Şeva Kültür Merkezi’nde Kur’an hafızlarının onurlandırılması töreninde yayınlanan sesli kaydında yaptığı açıklamada Filistin halkının açık direnişinde bir zaferden diğerine koşarak yeni bir tarih yazdığını ve ümit veren bir ufuk açtığını dile getirerek birlik ve direnişle Filistin halkının kararlılığını korumanın zorunlu olduğunu vurguladı.

En-Nehhale hareketlerinin, düşmanla Filistin halkının haklarına dokunan her yakınlaşmayı reddettiğini söyledi.

En-Nehhale, ABD yönetiminin Filistin hakkında izlediği tutumunun kendini beğenmişlikten kaynaklandığını dile getirerek İsrail’in aşırılıklarının Batı’nın kendini beğenmişliğinden güç aldığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.