HaberlerİranOrtadoğu

Filistin direnişi, Siyonist rejimi sarsacak

İran İslami Şura Meclisi başkanı bazı bölge ülkelerinin Filistin’in kaderi ile ilgili uyuşukluğu ve geri kalan uzlaşma planları için çalışmalarını Amerika’nın bölgede uygulamaya çalıştığı yeni senaryosunun bir parçası olarak niteledi.

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, meclisin bu günkü açık oturumunda Siyonist rejimin Gazze’ye saldırıları ve 22 günlük Gazze saldırısının yıl dönümünde Filistin halkına yardım yollarını kapatmasının batının Ortadoğu’daki bu sahte rejimine tam destek vermekteki yıkıcı stratejisinin devam ettiğini söyledi.

Laricani ırkçı İsrail rejiminin şimdiki dönemdeki aceleci girişimlerini kamu oyunun dikkatini dağıtmak olarak niteledi ve Filistin milletinin direnişi sürdürmesi ve Müslümanların buna destek vermesini Siyonist rejimin hilekar stratejisini açığa çıkaracağını söyledi.

Laricani ayrıca Amerika askeri komutanının aceleyle Ortadoğu’da Yemen’i ziyaret etmesi ve Amerika ile İngiltere’nin Müslümanların sindirilmesinde işbirliği yapılması hususunda sansasyonları ve Riyad’da Vahabi bir din adamının Ayetullah Sistani’ye hakarette bulunmasını Müslümanlara karşı yeni mücadele taktikleri olarak niteledi.

İslami şura meclisi başkanı ayrıca Riyad Vahhabi Cuma imamının değersiz sözlerle büyük din mercii Ayetullah Sistani’ye hakarette bulunmasını emperyalist güçler ve bölgedeki bazı kuklaların bu komplodaki işbirliğinden kaynaklandığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.