FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin direnişinden siyonistlere: Saldırının karşılığı saldırıdır

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın askeri kanadı İzzeddin el’Kassam Tugayları, yayınladığı bildiride, siyonist İsrail’in saldırılarına aynı şekilde karşılık verileceğini bildirdi.

Bildiride, direnişin kesinlikle düşmanın kendi şartlarını Gazze’ye dayatmasına izin vermeyeceğine dikkat çekilirken, düşmanın saldırısına direnişin de saldırıyla karşılık vereceğine dikkat çekildi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıya misillemede bulunan Filistin direnişi, dün (8 Ağustos Çarşamba) akşam saatlerinde Gazze Şeridi sınırına yakın Yahudi yerleşkelerine bir dizi füze atışı yaptı.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, Sderot Yahudi Yerleşkesi’nde bir binaya füze isabet ettiğini ve bir yerleşimcinin yaralandığını duyurdu.

İşgal televizyonunun haberinde, Sderot Yahudi Yerleşkesi merkezine 5 ila 7 arası füze düştüğü, füzelerin caddelerde ve bazı binalarda hasara yol açtığı, Demir Kubbe hava savunma sisteminin füzeleri önlemede başarısız olduğu belirtildi.

Bu arada Filistin İslami Cihad Hareketi de, siyonist İsrail rejiminin Gazze’ye hava saldırısı düzenlemesinin ardından, düşmana karşı siyasetlerinin değiştiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.