İslami Davet

Filistin El-Ahrar Hareketi: Filistin halkının yaşadığı krizlerin sebebi Mahmud Abbas’tır

10 Eylül 2012 5:04

Filistin El-Ahrar Hareketi, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın konuşmasının saçma olduğunu belirterek, konuşmada Filistin halkıyla ve ulusal gücüyle birçok kez alay edildiğini söyledi.

El-Ahrar Hareketi, dün (8 Eylül Cumartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “Bu konuşma, bizzat Oslo Anlaşması’nın yapıcıları tarafından barışçıl çözüm olarak adlandırılan sürecin ölüm ilanıdır” dedi.

Mahmud Abbas’ın direnişe düşmanlığını sürdürdüğünü ve başarısız olmasına rağmen işgal rejimiyle müzakereleri Filistin halkının başarısıymış gibi göstermeye devam ettiğini ifade eden El-Ahrar Hareketi, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı’nın Filistin halkını ve kamuoyunu aldatmak ve yönetiminin gayrı meşru olduğunu anlayan halkın öfkesinden bir süre daha kurtulabilmek için yararsız adımlar atmayı sürdürdüğünü belirtti.

El-Ahrar Hareketi, Mahmud Abbas’ın konuşmasında birçok çarpıtma olduğunu ve ekonomik krizden halkın sorumlu tutulduğunu söyleyerek, Abbas’ın halkı suçlamak yerine Oslo Anlaşması sonucu Filistin ekonomisinin yıkıma uğratıldığını itiraf etmesi gerektiğini kaydetti.

Filistin halkını ve direniş gruplarını Mahmud Abbas’ın Filistin Özerk Yönetimi başkanlığını tanımamaya davet eden El-Ahrar Hareketi, Filistin’de yaşanan krizlerin baş sorumlusunun Mahmud Abbas olduğunu ve Abbas ile Selam Feyyad’ın birlikte istifasının çözümün başlangıcı olacağını söyledi.

Filistin El-Ahrar Hareketi: Filistin halkının yaşadığı krizlerin sebebi Mahmud Abbas’tır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık