FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Fetva Konseyi: Savunmasız insanımıza karşı gerçek bir savaş var

Filistin Fetva Konseyi, Siyonist işgal ordusunun masum ve savunmasız Filistin halkına karşı bir haftadır sürdürdüğü baskı ve zulümlerin gerçek bir savaş olduğunu belirtti.

Fetva Konseyi tarafından yapılan açıklamada başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşlara çağrıda bulunarak işgal rejiminin Filistin halkına yönelik baskı ve zulümleri engellemelerini, değişik bahanelerle yürüttüğü barbarlığı durdurmalarını istedi.

Fanatik Yahudilerin Mescidi Aksa’yı basma çağrılarını da kınayan konsey; “Başta Mescidi Aksa olmak üzere Kudüs’teki bütün kutsal mekânlar Müslümanlara aittir. Yahudi yerleşimcilerle, fanatik Yahudi cemaatleri işgal güçlerinin himayesinde İslami eserleri yok etmek, sözde heykeli Mescidi Aksa’nın enkazı üzerine inşa etmek ve bölgeyi tamamıyla Yahudileştirmek için cinayet ve tecavüzlerini sürdürüyorlar” açıklamasını yaptı.

Konsey açıklamasında, işgal zindanlarında işgal rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı iki aya yakındır açlık grevini sürdüren kahraman esirleri de selamladıklarını belirtti.

Geçen Perşembe kaybolan üç işgalci askeri bulmak için Batı Yaka’da her taşın altını aramaya başlayan işgal güçleri şimdiye kadar herhangi bir bulguya rastlamazken, hıncını Filistin halkından çıkarmaya çalışıyorlar. Kaybolma işinin arkasında Hamas’ın olduğunu iddia eden işgal ordusu şimdiye kadar hareketin onlarca lider ve mensubunu tutukladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.