FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı çevrilen duvarları aşacaktır

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad, Filistin halkının zafere ulaşıncaya kadar yoluna devam edeceğini belirterek, etrafına örülen çelik veya çimento duvarların özgürlüğüne mani olamayacağını ve bu halkın her türlü duvarı aşabilme gücüne sahip olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Hammad, İbda’ Araştırma, İnceleme ve Eğitim Merkezi’nin Şehit Nizar Reyyan’ın şehadetinin birinci yıldönümünde yayınladığı kitabın tanıtımı için dün (01 Ocak Cuma) yaptığı toplantıya katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada Hammad şöyle dedi: “Çimento veya çelik duvarlar hiçbir zaman Filistin halkının özgürlük yolunu tıkayamaz ve onları engelleyemez. Filistin halkı etrafına örülen her türlü duvarı aşmaya kadirdir”.

Kitabın bir nüshasını alan Hammad, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim üyesi şehit Nizar Reyyan’ın hayatını anlatan kitabı yayınlamasından dolayı yayınevine teşekkür ettiklerini belirterek, şehidin geri kalan kitaplarını da basmasını ümit ettiklerini kaydetti.

Kitabı hazırlayan Bilal El-Ağa ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu tür kitapların yayınlanması şahısları kutsallaştırmak anlamına gelmiyor. Tersine bununla, yaptıkları çalışmaları takdir etme, onların bıraktığı mirası gelecek nesillere taşıma, düşünce ve tecrübelerini onlara aktarma amaçlanıyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.