FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı direnişin sembolüdür

Filistin Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Dr. Ziyad ez-Zaza, büyük bedeller ödeyen ve ciddi fedakârlıklarda bulunan Filistin halkının artık direnişin adresi haline geldiğini belirterek, bu halkın zafer tablolarından birini tarihe kaydettiğini ifade etti.

Gazze savaşının yıldönümü münasebetiyle yapılan etkinlikler çerçevesinde dün (17 Ocak Pazar) Gazze’de düzenlenen konferansta konuşan Zaza, Siyonist işgal devletinin, Hamas hükümetini düşürmek için Gazze’ye saldırdığını ancak Filistin halkının başka bir şey istediğini, onun için de Filistin hükümetinin düşmediği gibi daha da yücelere yükseldiğini ve dünyadaki insanların Gazze halkının direnişini, izzetini ve kahramanlarını görmek için Gazze’ye gelmeye başladıklarını söyledi.

Filistin Maliye Bakanı Zaza sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah, Gazze halkının düşmanına karşı zafer kazanmasını diledi. Allah Teâlâ bu zaferle bütün Filistin topraklarının özgürlüğe kavuşması için onları bir köprü yapmak istedi. İnsanlığın alnında kara bir leke gibi duran Batı Yaka’daki vahşetin son bulması için de oranın Dayton’dan kurtarılması gerekir.”

Filistin halkı hayatta kaldıkça Siyonistlere ve ABD’ye boyun eğmeyeceğini ve teslim olmayacağını belirten Zaza, “Gazze savaşı daha bitmedi. Bu savaş kuşatma ve ambargo şeklinde hâlâ sürüyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (48) içerik yüklenmiştir.