FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı Gazze’yi Mısır krizine çekmeye çalışanları hesaba çekecektir

Gazze’deki hükümetin resmi sözcüsü İhab el-Gasin, Fetih örgütünün ve Abbas yönetiminin Gazze’yi Mısır cuntasıyla karşı karşıya getirmek ve cuntanın bu bölgeye yüklenmesini sağlamak için oynadığı oyunlara tepki gösterdi. Gasin bu oyunların Filistin halkına ve onun kahraman direnişine zarar verme amacı taşıdığını hatırlatarak Filistin halkının bu çaba içinde olanları hesaba çekeceğini vurguladı.

İhab el-Gasin, açıklamasında Mısır’ın iç güvenliğiyle ilgili sorunlarla Filistin halkını irtibatlandırmaya çalışarak oyunlar çevirmek isteyenlerin Filistin ve Mısır halkları arasındaki tarihi ilişkileri etkilemeye muvaffak olamayacaklarını dile getirdi.

Filistin hükümet sözcüsü İhab el-Gasin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şunu herkes bilsin ki asılsız hikâyeler uyduranlar ve yalan haberleri yayanlar, direnişe karşı savaş, siyonist işgale ve onun güvenliğine ise hizmet konusunda kendi değişmeyen politikalarını izlemektedirler. Bu yolla kendilerinin davamız ve halkımız aleyhine işledikleri suçların üstünü örtmeye çalışıyorlar. Bu büyük suçlarının sonuncusu da karanlık ortamda başlattıkları ve vatanı işgalci caniye satma niyeti taşıyan görüşmelere dönmeleridir.”

İhab el-Gasin, bütün bu suçların sorumlularının yıllar boyunca Filistin davası aleyhine işledikleri büyük kabahatlerden dolayı bir gün mutlaka hesaba çekileceklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.