FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı, haklarını kaybettirecek müzakerelere izin vermeyecek

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının kendi hak ve hukukunu yok sayacak müzakerelere izin vermeyeceğini ve düşmanla yapılacak hiçbir görüşmeye de zemin hazırlamayacağını ifade etti.

Gazze’deki hayır kurumlarının dün akşam (27 Ağustos Cuma) şehit, esir ve gazi Filistinlilerin aileleri için düzenlediği iftar yemeğine binlerce davetlinin yanında Başbakan İsmail Heniyye, bakanlar, milletvekilleri, Hamas liderleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Düşmanla doğrudan müzakerelere başlama kararı alan Fetih yönetimini sert bir dille eleştiren Heniyye, Kudüs, dönüş hakkı ve Filistin halkının hukukundan taviz verenlerin halktan bir vekâlet almadıklarını ifade etti.

Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben burada Filistin için, Filistin uğruna yavrularını feda eden şehit, gazi ve esir ailelerinin adına konuşuyorum. Ben burada düşmanla müzakerelerde bulunmak için şeytana uyan ve Amerika’nın rotasında yürüyenlerin adına konuşmuyorum”.

Heniyye, daha sonra şöyle dedi: “Abbas yönetimi düşmanla görüşmelere gittiği her seferinde Filistinli şehitlerle esirlerin ailelerine sırtını dönüyor. Bu konuda insani ve ulusal her türlü değeri çiğniyor. İşte şimdi de Amerika’nın alçak masasında oturmaya gidiyor”.

Filistin halkının hiçbir zaman toprağından ve davasından taviz verecek olanların düşmanla müzakerelerde bulunmasına izin vermeyeceğini belirten Heniyye, Filistin’in İslamî vakıf olduğunu dolayısıyla hiç kimsenin bundan taviz verme lüksüne sahip olmadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.