FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı HAMAS ile gurur duyuyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Musa Es-Semmak, Hamas’ın kuruluşunun birçok aşama ve gelişme sonrasında gerçekleştiğini söyleyerek, Hamas Hareketi’nin Filistin’de İslami projeyi kökleştirdiğini söyledi.

Es-Semmak, Hamas Hareketi’nin kuruluşundan bu yana kısa bir süre geçmesine rağmen, değişik alanlarda çok büyük icraatlara imza attığını bildirdi.

El-Bureyc Mülteci Kampı’ndaki En-Nur Mescidi’nin dün (19 Aralık Cumartesi) yatsı namazından sonra düzenlediği ve Hamas Hareketi üyelerinden çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda konuşan Musa Es-Semmak, “Hamas Hareketi gece-gündüz uzun süre sürdürülen davet çalışmaları ve ev toplantılarının ardından kuruldu ve silahlı cihada kadar ulaşarak düşmana daha önce benzeri görülmemiş bir ders verildi” dedi.

Filistin ve Arap ülkeleri halklarının Hamas Hareketi etrafında kenetlendiğiniz ve Hamas üyeleriyle gurur duyduğunu dile getiren Es-Semmak, bunun Hamas Hareketi’nin tüm zorluklara rağmen direnişe devam etmesinin ve sabit değerlerinden taviz vermemesinin sonucu olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi’nin kuruluşundan bugüne geçen kısa sürede her alanda doğal ömrünün çok ötesinde icraatlar gerçekleştirdiğine değinen Es-Semmak, Hamas Hareketi’nin siyasete girerek hükümet kurma aşamasına gelmesinin aşamalarını anlattı.

Es-Semmak, Hamas’ın siyaset alanına girmesinin vatanın ve vatandaşın çıkarlarını koruma ve Filistin’in haklarını muhafaza etme azminden kaynaklandığına işaret etti.

Toplantının sonunda, En-Nur Mescidi’nin organize ettiği futbol turnuvasında birinci olan takıma ödülleri verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.