FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı huzur bulmadan siyonistler bulmayacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Muşir el-Mısri, Filistin halkı huzur ve güven içinde yaşamadan Siyonistlerin de huzur bulamayacaklarını ifade etti.

Mısri, işgal güçlerinin Cibaliya mezarlığının doğu tarafını bombalaması sonucu başka bir Kassam mücahidiyle birlikte şehit olan Ferah İsmail en-Neccar için hazırlanan taziye çadırını ziyaret ederek, ailesine taziye dileklerinde bulunup çocuklarının şehadetini tebrik etti.

Mısri, taziye çadırında yaptığı kısa konuşmada şöyle dedi: “Bu olay, Kassam mücahitlerinin düşmanı an be an takip ettiklerini, düşmanın her hareketini kontrol altında tuttuklarını ve olası tecavüzlerine karşı teyakkuzda bulunduklarını gösteriyor.”

Mısri’nin Kassam mücahidi Ferah İsmail en-Neccar’ın taziye çadırına yaptığı ziyarete Hamas’ın Kuzey Gazze teşkilatı sorumlusu ve Hamas’a mensup bazı vekiller de katıldı.

Ziyaret sırasında Hamas adına söz alan milletvekili Yusuf eş-Şerrafi ise, Kassam mücahidi oğullarının şehadeti nedeniyle Neccar ailesini tebrik ettiklerini, cihad sürecinde direniş için yavrularını hazırlayan başta Neccar ailesi olmak üzere Cibaliya halkını da takdir ettiklerini söyledi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki Şehit İzzettin Kassam Tugayları’na mensup iki mücahit, Gazze’nin kuzey kesiminde bulunan Cibaliya’da evvelki akşam (01 Eylül Salı) cihad görevlerini ifa ederken Siyonist işgal tanklarının ateş açması sonucu şehit olmuştu.

Kassam Tugayları operasyon üzerine yayınladığı askeri bildiride işgal tanklarından açılan ateş sonucu Cibaliya’dan Ferah İsmail en-Neccar (30) ile İsmet Es’ad Muhre (30) adlı mücahitlerin şehit olduklarını duyurmuştu.

Kassam Tugayları yayınladığı bildirinin devamında, iki şehidin Filistin davası uğruna birçok fedakârlıkta bulunmalarının ardından dün Cibaliya’nın doğu tarafında cihad görevlerini ifa ederken işgal tanklarının ateş açması sonucu şehit olduklarını belirtmişti.

Bildirinin devamında, iki mücahidin işgal güçlerinin hareketlerini gözetlemek, düşmana karşı mayın döşemek ve sınırdan sızmalarını engellemek için bölgede bulunduklarına dikkat çekilerek, her iki şehidin daha önce de hareketin saflarında önemli görevler ifa ettikleri dile getirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.