FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı kesinlikle teslim olmayacak

Amerika Başkanı Obama’dan Gazze kuşatmasını kaldırmak için dayanışmacılar gibi davranmasını isteyen Başbakan İsmail Heniyye, Filistin halkının işgale karşı durmaya devam edeceğini ve iradesinin de kırılamayacağını belirtti.

Başbakan Heniyye, Amerika’dan yola çıkarak Gazze’ye ulaşan dayanışmacıları bugün (16 Temmuz Perşembe) ofisinde kabul ettikten sonra yaptığı açıklamada, Amerika Başkanı Obama’dan kuşatmayı kaldıracak pratik adımlar atmasını istedi.

Amerika halkının Hayat Damarı-2 kafilesini organize ederek yöneticilerinin işgal devletine verdiği desteğe öfkeli olduğunu ortaya koyduğunu belirten Heniyye, çoğunluğu Amerikalıların oluşturduğu ve Siyonizm’e düşman hahamların da bulunduğu kafilenin bir çok kesime önemli mesajlar verdiğini belirtti.

Başta İngiliz parlamenter George Galloway olmak üzere Gazze’yi ziyaret etmek ve üzerindeki kuşatmayı kırmak isteyen dayanışmacıların girişimlerini takdirle karşıladıklarını ve hepsine müteşekkir olduklarını belirten Heniyye, Filistin halkının Yahudilere Yahudi oldukları için düşman olmadığını, Filistin halkının hak ve hukukunu reddeden Siyonizm destekli işgale karşı olduğunu belirtti.

Filistin halkının işgale karşı direnmeye devam edeceğini belirten Heniyye şöyle dedi: “Bütün olumsuz koşullara rağmen irademiz kırılamayacak ve teslim de olmayacağız. Sebatımız da gittikçe daha da artacak.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.