FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı Kudüs’ü kurtarabileciğini isbatladı

Hamas liderlerinden El-Zuhhar, Filistin halkının boş ellerle gırtlağına kadar silahla donanmış bir rejim karşısında direnmesini, bu mazlum halkın kalıcılığının bir göstergesi olarak tanımladı ve “Bunlar, Kudüs’ü kurtarabileceklerini gösterdiler” dedi.

Hamas hareketinin önde gelen liderlerinden Mahmud El-Zuhhar, “El-Kudüs” televizyon kanalı muhabiriyle sohbetinde “Bugün Mescid-ül Aksa’da vuku bulmakta olan olaylar, Filistin halkının gelişmişlik ve kalıcılığının bir göstergesi ve aynı zamanda ihlâs sahibi her insanın Mescid-ül Aksa’yı koruma konusunda gösterdiği çabaları sergiliyor” diye vurguladı.

El-Zuhhar bu konuda ayrıca “Filistinliler hâlihazırda, gırtlaklarına kadar silahlarla donanmış olan İsrailli askerler karşısında boş ellerle direnişlerini sürdürüyorlar. Dünya halkı da bugün bu duruma seyirci” diye konuştu.

Açıklamalarının devamında Filistin halkının Siyonist Yahudilerce işgal edilen topraklarının her tarafında, boş ellerle de işgalci İsrail karşısında direnebildiklerini ispatladığının altını çizen Hamas lideri El-Zuhhar ayrıca “İçinde bulunduğumuz mevcut zaman kesiti sadece bizim için değil, düşmanlarımız açısından da önemli. Zira mevcut şartlar, silahsız, donanımsız boş ellerle Mescid-ül Aksa’yı koruyabilen Filistinlilerin eline silah geçtiği takdirde, bu kutsal mekânı Siyonist işgalcilerin elinden kurtarabilecek kabiliyete sahip olduğunu gösteriyor” diye ilave etti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (29) içerik yüklenmiştir.