FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı ümmete sabır ve direniş dersi vermiştir

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, direnişin kökünü kazımak için yapılan bütün planların başarısızlıkla sonuçlandığını ve Filistin halkının son savaşta işgal güçleri karşısında çok büyük bir kahramanlık ve direniş örneği sergilediğini söyledi.

Bahr, Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye açtığı savaşın birinci yıldönümü münasebetiyle bugün (27 Aralık Pazar) Filistin Parlamentosu binası önünde düzenlenen törende konuştu.

İşgalcinin savaşla direnişi durdurabileceğini ve Amerikan Yönetimi’nin de işgalcinin eliyle Filistin davasını tasfiye edebileceğini sandığını kaydeden Bahr, Siyonist işgal devletinin ve savaşa yeşil ışık yakan Amerika’nın tüm bu beklentilerinin boşa çıktığını belirtti.

Arap Birliği’nden dışişleri bakanları düzeyinde gerçekleştirilen zirvede ambargoyu kırma yönünde verilen sözleri yerine getirmesini isteyen Dr. Ahmed Bahr, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’a ve İslam Konferansı Örgütü’ne de seslenerek Gazze’ye uygulanan haksız ambargonun kaldırılması için çaba göstermeye çağırdı.

Direnişi yok etmek için harcanan tüm çabaların boşa gitmeye mahkum olduğunu vurgulayan Bahr, Mısır’ın Gazze sınırına inşa etmeye başladığı çelik duvarın ambargoyu ağırlaştırmaktan başka bir işe yaramayacağını söyledi.

“Mısır’ın güvenliğini kim tehdit ediyor? Hamas mı? Bilakis Hamas Mısır’ın ve Arapların güvenliğini koruyor” diyen Bahr, Mısır’ın güvenliğini gerçekte Siyonist işgal devletinin tehdit ettiğini belirterek, Siyonistlerin Mısırlı esirleri öldürdüğünü, Bahru’l-Bakar okulundaki öğrencileri öldürdüğünü ve Seddu’l-Âli barajını yıkma tehdidinde bulunduklarını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.