FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkı zafere her zamankinden daha yakındır

Gazze’nin kuzeyinde Şeyh Zayed Gökdelenleri yakınındaki bir alanda bayram namazını kıldıran ve bayram hutbesi okuyan Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Batı’daki İslâm düşmanı zihniyetin Kur’an-ı Kerim’i yakma teşebbüsüne tepkisini dile getirdi. Heniyye, Batı’daki haçlı zihniyetinin Kur’an-ı Kerim’i hedefe yerleştiren bu düşmanca tutumuna kendilerinin cevabının Kur’an-ı Kerim’e daha fazla sarılmak olacağını ve bunun için de Gazze’deki kız ve erkek çocuklardan 40 bin Kur’an hafızı çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Heniyye bayram hutbesinde siyonistlerin oyunlarına da değinerek onların planlarının erime içinde olduğunu ve Filistin halkının Allah’ın izniyle zafere daha da yaklaştığını dile getirdi.

Heniyye bayram hutbesinde Ramallah’taki Abbas yönetiminin yanlış politikalarına da temas etti ve bu yönetimin Ramazan’da üç önemli hata işlediğini dile getirdi. Bu konuda da şu ifadelere yer verdi:

“Bu üç büyük hatanın birincisi siyonist düşmanla yeniden görüşme masasına dönmesidir. Oysa bu görüşmeler bütün olarak da ayrıntılarıyla da Filistin halkı tarafından tamamen reddedilmektedir. Dolayısıyla Filistin halkı adına görüşmelere oturan bir tek kişi bile bulunmamaktadır. Bu yüzden görüşmeler bir sonuca bağlansa bile hiç kimse için bağlayıcı olmayacaktır.

Ramallah’taki Fetih yönetiminin Ramazan’da işlediği ikinci büyük hata ise dine ve camilere karşı savaş açmasıdır. Böyle bir politikaya Müslüman Filistin halkı karşıdır ve her zaman karşı olacaktır.

Üçüncü büyük hatası da işgal altındaki Batı Yaka bölgesinde direnişçi mücahitlerin peşine düşerek onları tutuklamasıdır. Bu tutuklamaları Filistin halkı asla onaylamaz.”

Heniyye konuşmasında hükümetlerinin, Fetih yönetimiyle işgal devleti arasındaki güvenlik işbirliğini kesin bir şekilde reddettiğini dile getirdi.
Heniyye bayram münasebetiyle şehitlerin, yaralıların ve esirlerin ailelerinin ziyaret edilmesi çağrısı yaptı. Hutbesini tüm İslâm âleminin Ramazan bayramını tebrik ederek bitirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.