FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkına hizmet için çalışıyoruz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İçişleri Bakanı Fethi Hammad’ın görevden alındığı yönünde yayılan söylentileri yalanlayarak Filistin Hükümeti olarak Hammad’a güvendiklerini söyledi.

Gazze’de İçişleri Bakanlığı’na bağlı Polis Akademisi’nin başarılı öğrenciler için bugün (7 Mart Pazar) düzenlediği kutlama töreninde yaptığı konuşmada Heniyye, “Said Sıyam’ın ardından bir yıl önce göreve gelen Fethi Hammad, görevinin başındadır” dedi.

Gazze’de güvenliğin kötüye gitmesi ve bombalı saldırı olaylarının önlenememesi nedeniyle İçişleri Bakanı Fethi Hammad’ın görevden alındığı öne sürülmüştü.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, kişisel çıkarlar için hükümet içerisinde çekişme olduğu yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanlayarak, Filistin Hükümeti’nin Filistin halkına hizmet için birlik ve dayanışma içinde hareket ettiğini vurguladı.

“Filistin Hükümeti Gazze’de güvenliği ve istikrarı sağlama aşamasından güvenliği daha da geliştirme ve seviyeyi yükseltme aşamasına geçti “diyen Heniyye, amaçlarının mesleki açıdan en üst düzeye ulaşmak olduğunu ifade etti.

Heniyye, güvenlik güçlerinin Siyonist işgalciye hizmet etmek üzere değil, vatana ve vatandaşa hizmet etmek üzere yeniden inşa edilmesi çağrısını da yineledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.