İslami Davet

Filistin halkına karşı baskılarına devam edenİşgal Güçleri Batı Yaka’da 5 Filistinliyi Tutukladı

27 Ekim 2017 14:21

Filistin halkına karşı baskı ve zulümlerine devam eden işgal güçleri bugün (27 Ekim Cuma) sabah Batı Yasa’nın birçok noktasında yaptıkları baskın ve aramalarda 5 kişiyi tutukladılar, Siyonist işgal zindanlarında bulunan bir esirin ailesine de evlerinin yıkım kararını teslim ettiler.

İşgal ordusu yaptığı açıklamada, bugün sabah erken saatlerde farklı noktalarda yapılan baskınlarda direnişle ilişkisi olan beş kişinin tutuklandığını duyurdu.

Açıklamada, işgal ordusunun iç istihbarat birimi Şabak ile birlikte düzenlediği baskınlarda El-Halil’de suikast silahı ele geçirildiği ve olayla ilgili şüpheli bir şahsın tutuklandığı iddia edildi.

Cenin şehrinin güneyindeki Kabatiye beldesine de baskın düzenleyen işgal güçleri, çocukları feda eylemi gerçekleştirdiği gerekçesiyle bir aileye evlerinin yıkılacağına dair tebligat yaptılar.

Öte yandan işgal güçleri dün gece Ramallah şehrinin batısında yer alan Deyr Kadis köyünde aracına ateş açtıkları Filistinliyi tutukladılar.

Yerel kaynaklar verdikleri bilgide, Na’lin köyünde Filistinli genci takip etmeye başlayan işgal güçlerinin daha sonra aracına ateş açtıklarını ve kurşunlanan aracın başka araçlara çarptığını belirterek, aracı kullanan gencin ise tutuklandığını ifade ettiler.

Filistin halkına karşı baskılarına devam edenİşgal Güçleri Batı Yaka’da 5 Filistinliyi Tutukladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık