FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkına komplo kuranlar ortaya çıkarılacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas), başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’ın Siyonist düşmanla müzakereleri sürdürmesinin ulusal birliğe aykırı davranışının devamı ve cinayetleri nedeniyle işgalciye sunulan bir hediye niteliğinde olduğunu söyledi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, bugün (16 Ağustos Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, işgalciyle yürütülen müzakerelerin Filistin halkının hakları için, özellikle de Kudüs kenti ve Mescid-i Aksa için en büyük tehlikeyi teşkil ettiği ifade edildi.

“İşgalci müzakerelerin arkasına saklanarak cinayetlerini gizlemek istiyor” diyen Burhum, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’nın altına tüneller kazarak, Filistinlilere ait evlere ve mülklere el koyarak Kudüs’ü Yahudileştirme ve Mescid-i Aksa’yı yıkma girişimini sürdürdüğünü belirtti.

Siyonist düşmanla müzakere yapacakların meşruiyetinin olmadığını ve Filistin halkının hiç kimseye kendi adına müzakere yapma yetkisi vermediğini kaydeden Burhum, Abbas yönetiminin müzakerecilerinin haksız yere Filistin halkının sorunlarını ve haklarını kendi tekellerinde görmelerini eleştirdi.

Hamas sözcüsü, “Filistinli gruplar halkımıza komplo kuranları ortaya çıkaracak ve saçma müzakereler zincirine son verecek” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.