FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Filistin halkının hamisi İran’dır

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın siyasi birim başkanı Halid Meşal, İran’ın Filistin halkının davasına verdiği desteğe teşekkür ederek, siyonist İsrail’in muhasarası altındaki Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkının en büyük hamisinin İran olduğunu söyledi.

İran’ın Filistin ve özellikle Gaza halkına manevi ve siyasi desteğinin takdire şayan olduğunu söyleyen Meşal, ırkçı rejim İsrail’in 22 gün boyunca Gazze’ye yönelik saldırılarında ağır yenilgi alması ve saldırıları durdurmasıyla sonuçlanan Filistin halkının zaferinde İran’ın kuşkusuz önemli rolünün olduğunu ve İran’ı, kendi zaferlerinde ortak olarak gördüklerini bildirdi.

HAMAS’ın siyasi birim başkanı Halid Meşal, HAMAS hareketinin Filistin’de milli bir barıştan yana olduğunu ama asla Filistin halkının milli çıkarlarının dışına çıkılmaması ve ilkelerden taviz verilmemesi kaydıyla olduğunun altını çizdi.

Siyonist İsrail’in Filistin halkını birbirine düşürmeye çalıştığına dikkat çeken Meşal, Filistinlilerin sabır ve metanet içinde haklarını almak için siyonist rejime karşı direnişini sürdürmekten başka yolunun olmadığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.