FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkının sebatı, siyonistlerin planlarını bozdu

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının gösterdiği sabır ve sebatla, işgal devletinin Gazze’ye yönelik başlattığı savaşta hedeflerine ulaşmasını engellediğini belirterek, işgal varlığının bu savaşta Hamas hükümetinin düşeceğini ve direnişin biteceğini düşündüğünü, ancak Siyonist hesapların tutmadığını, Allah’ın Filistin halkını düşmanına karşı muzaffer kıldığını ifade etti.

Başbakan Heniyye dün (27 Ekim Salı) Beytlahiya’daki Musab b. Umeyr Camii’nde yaptığı konuşmada Filistin halkından zafer kazanıncaya kadar cihad ve direniş yolunda sabretmeye devam etmesini isteyerek, kendilerine zafer kazandıracak başka bir yolun da olmadığını dile getirdi.

Başbakan Heniyye yaptığı konuşmanın devamında, Filistin halkının haklarından taviz vermesi için kendisine yapılan bütün baskılara rağmen hükümetin son Gazze savaşında ve savaştan sonra Filistin halkının hak ve hukukunu korumak için çaba harcadığını belirterek, bu savaşta büyük fedakarlıkta bulunan ve bu uğurda kurbanlar veren başta Hamas olmak üzere direniş gruplarını da tebrik ettiklerini belirtti.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Etrafımızda olup bitenleri iyi okumaya çalışıyoruz. Etrafımızda birçok savaş ve çatışma var. Allah’a güvenerek halkımız için daha iyi olanı yakalamak için gelişmeleri dikkatle izliyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.