FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin halkının vatanı Filistin topraklarıdır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistinlileri Sina veya Ürdün’de yerleştirme çabalarına ve Filistin halkı için alternatif vatan arayışlarına hükümet olarak karşı olduklarını belirterek, Mısır için asıl tehlikenin işgal devletinden geldiğini ifade etti.

Cibaliye’nin El-Ömeri Camii’nde dün (29 Ocak Cuma) verdiği hutbede Başbakan Heniyye şöyle dedi: “Mısır halkını Gazze’ye karşı kışkırtmak için Siyonistler tarafından hazırlanan iki rapor bazı Arap ülkelerinde kasıtlı olarak yayınlandı. Birinci rapor, Filistin devleti kurulduktan sonra yapılacak toprak değişimi neticesinde Gazze halkının Sina Yarımadasında yerleştirileceğinden bahsederken, ikinci rapor ise, Gazze’den Mısır’a El-Kaide mensuplarının geçmemesi için Mısır hükümetinin yaptığı çelik duvarı desteklemek için Filistinli bazı şahısların Mısırlı yetkililerle toplantılar yaptıklarından bahsediyor”.

Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu raporlar düşman tarafından hazırlanmış düzmece raporlardır. Hükümet olarak Sina veya Ürdün’ün alternatif vatan yapılmasına karşıyız. Filistin halkı için sadece bir vatan var, o da Filistin topraklarıdır”.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.