FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Hükümeti: En-Nekbe’nin yıldönümü birlik için iyi bir fırsattır

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, Büyük Felaket’in (En-Nekbe) yıldönümünün ve işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlerin zaferinin birlik ve bütünlüğü sağlamlaştırmak için fırsat olduğunu ifade etti.

Filistin halkının tüm fertlerini milli davalar uğruna birlik ve beraberliğe ve safları sıklaştırmaya davet eden Filistin Hükümeti, Filistin halkının haklarından ve sabitelerinden taviz vermeyi hedefleyen tuzaklara düşülmemesi uyarısında bulundu.

Filistin Hükümeti, bu akşam (15 Mayıs Salı) Büyük Felaket’in (En-Nekbe) yıldönümü münasebetiyle yayınladığı bildiride, Fetih Hareketi’nin ve Filistin Özerk Yönetimi’nin uzlaşı sürecine zarar verecek şekilde tek taraflı atacağı adımları reddettiğini söyledi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarının ve dünyanın her yerindeki özgür insanların Filistin davasına verdiği desteği takdir ettiklerini ifade eden Filistin Hükümeti, Filistin halkı özgürlüğüne kavuşuncaya ve elinden alınan haklarını yeniden kazanıncaya kadar destek faaliyetlerinin sürdürülmesini istedi.

Filistin halkına sabrı ve direnişi dolayısıyla teşekkür eden Filistin Hükümeti, zaferin belirtilerinin yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını ifade ederek, açlık grevi eylemiyle işgal yönetimine boyun eğdiren Filistinli esirleri de selamladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.