FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin hükümeti: Gözaltına alınanların gazetecilikle ilgileri yoktur

Filistin Hükümeti Enformasyon Ofisi’nden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı’na bağlı güvenlik birimleri tarafından gözaltına alınan ve bazı medya organlarının gazeteci olduklarını iddia ettiği kişilerin gazeteci oldukları için değil güvenlikle ilgili suçlar nedeniyle gözaltına alındıklarını belirtti.

Gözaltına alınan ve ifade vermeye çağrılan kişilerin görevleri nedeniyle gözaltına alınmadıklarını ve ifade vermeye çağrılmadıklarını bildiren Filistin Hükümeti, eski güvenlik komutanları hesabına çalışan ve kirli işlere bulaşan kişilerin güvenliği bozmaya yönelik eylemleri nedeniyle gözaltına alındıklarını ve ifade vermeye çağrıldıklarını belirtti.

Konunun başka bir birimin değil iç güvenlik biriminin alanına girdiğini ifade eden Filistin Hükümeti, gözaltına alınan kişilerin Fetih ve Hamas hareketlerine yönelik kışkırtıcı eylemleriyle uzlaşı anlaşmasını engellemeye çalıştıklarını söyledi.

Gözaltına alınanların gazetecilik mesleğiyle ve medyayla hiçbir ilgilerinin olmadığına dikkat çeken Filistin Hükümeti, içlerinden sadece bir kişinin gazetecilik mezunu olduğunu, gazeteci olsalar dahi dokunulmazlıklarının olmadığını ve suç işleme özgürlüklerinin bulunmadığını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.