FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin hükümeti “İki Deniz Kanalı” projesi konusunda uyarıda bulundu

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, Ölü Deniz’i Kızıldeniz’e bağlayacak “İki Deniz Kanalı” projesinin sakıncaları konusunda uyarıda bulunarak, projenin Filistin için siyasi ve ekonomik tehlikeler içerdiğini söyledi.

Filistin Hükümeti, işgal rejiminin Filistin halkının hakları aleyhine kendi ekonomisini güçlendirmek için hayata geçirmek istediği bu tür kirli projeleri durdurmak için harekete geçme çağrısında bulundu.

Dün akşam (22 Ekim Salı) Gazze’de yapılan kabine toplantısından sonra yayınlanan bildiride, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin son konuşmasının siyasi grupların bir araya gelmesi ve ulusal birliğin sağlanması için gerekli noktaya işaret ettiği belirtildi.

Katar Dışişleri Bakanı Halid Bin El-Atiyye’nin Gazze’ye uygulanan ablukanın kaldırılması çağrısını takdir ettiklerini ifade eden Filistin Hükümeti, uluslararası kuruluşlara ve örgütlere çağrıda bulunarak Gazze’ye uyguladığı haksız ablukayı kaldırması için işgal rejimine baskı yapmalarını istedi.

Suriye’den kaçan Filistinli mültecilerin karşı karşıya kaldığı zorluklara ve sıkıntılara da dikkat çeken Filistin Hükümeti, Arap Birliği ve Birleşmiş Milletler’e Filistinli mültecilere yardım etmeleri çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.