FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin hükümeti işgal yönetiminin ırkçı uygulamaları konusunda uyarıda bulundu

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, işgal güçlerinin 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilere yönelik ırkçı uygulamalarını devam ettirmesi konusunda uyarıda bulunarak, Braver Planı uyarınca binlerce dönüm araziye el konulacağını ve on binlerce Filistinlinin göçe zorlanacağını söyledi.

Filistin Hükümeti, dün (17 Temmuz Salı) Gazze’de gerçekleştirilen haftalık kabine toplantısının ardından yayınladığı bildiride, 1948’de işgal edilen topraklara yaşayan Filistinlilerin işgal yönetiminin planlarına karşı direnebilmek için desteğe ihtiyacı olduğunu ifade ederek, “Halkımızdan bu ırkçı planlara karşı çıkmasını ve onları her türlü yolla başarısız kılmaya çalışmasını istiyoruz” dedi.

İşgal mahkemesinin milletvekili Muhammed Tavtah ve eski bakan Halid Ebu Arafe hakkında verdiği haksız kararları kınayan Filistin Hükümeti, işgal yönetiminin Kudüs kentine ve halkına yönelik saldırılarını sürdürdüğünü belirtti.

İşgal güçlerini esirlere ve özellikle de açlık grevindekilere yönelik ihlallerini sürdürmemesi yönünde uyaran Filistin Hükümeti, Abdullah El-Bergusi ve diğer esirlerin hayatından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (29) içerik yüklenmiştir.