FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin hükümeti yönetimde başarılıdır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Hamas’ın yönetimde bulunduğu dört yıl boyunca Filistin hükümetinin başına örülmek istenen planları nasıl etkisiz hale getirdiğini ve bu süre içinde nasıl başarılı olduğunu gösterecek projeleri sunacaklarını ifade etti.

Başbakan Heniyye, er-Risale gazetesinin 14. kuruluş yıldönümü münasebetiyle (11 Mart Perşembe) düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bütün medya kurum ve kuruluşlarından Hamas’ın geçen dört yıl içindeki yönetim tecrübesini değerlendirmelerini istedi.

Filistin halkının daha çok taviz vermesi için çalışan bir takım basın kurum ve kuruluşlarının bulunduğuna dikkat çeken Başbakan Heniyye, Filistin medyasının haberleri ele alırken doğruluk ve hakkaniyetten ayrılmaması gerektiğini ifade etti.

Direnişe karşı savaşan şer güçlerine karşı duran Filistin halkının haklarını yok etmeye çalışanların yüzüne karşı durmanın da bir direniş türü olduğunu söyleyen Heniyye, direniş mücahitlerinin meydan muharebesinde basının büyük bir önem taşıdığının altını çizdi.

Er-Risale gazetesinin diğer sorumlu basın yayın kuruluşlarının yanında Filistin toplumunda gereken yere gelmesini beklediğini söyleyen Heniyye, sorumlu basın yayın kuruluşlarının Filistin davasına karşı yapılan komploları ortaya çıkarmada önemli bir misyonu yerine getirdiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.