FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin içi barış görüşmelerinde ilerleme yok

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Hamas’ın Filistin içi barışın sağlanması konusunda Arap ülkelerinin başlattıkları bir girişim veya ortaya koydukları bir çabadan haberdar olmadığını belirterek, bu dosyanın şu an itibariyle tamamıyla rafa kaldırıldığını söyledi.

Dr. Berdevil bugün (20 Nisan Salı) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Libya’da yapılan zirve öncesinde bazı Arap ülkeleri tarafından güzel çabalar ortaya kondu. Filistinli taraflar arasında da görüşmeler yapıldı. Fakat bu çabalar ve görüşmeler olumlu bir sonuca götürmedi. Şimdiye kadar yapılan bütün görüşmeler iç barışı sağlamaya yetmedi. Bu görüşmeler maalesef Hamas’ın yaptığı değerlendirmeyi gündeme almaya yetmedi.”

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa’nın birkaç gün önce Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal ile yaptığı görüşmeye de değinen Berdevil, görüşmenin hızlı olduğunu ve pratikte etki yapacak bir sonuç getirmediğini belirterek, bu görüşmenin büyütülmemesi gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.