FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin içi bölünmeyi sona erdirmeliyiz

Filistin Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk yaptığı açıklamada safları birleştirmeye, iç bölünmeyi sona erdirmeye ve siyasi tutukluları serbest bırakmaya davet etti.

Siyonist zindanlarda yaklaşık üç yıl kalan Dr. Aziz Duveyk, dün salıverilmesinin ardından Ramallah’ta Filistin meclis kapısında yaptığı basın toplantısında şunları ifade etti: “Ben size, iç bölünmeyi sona erdirmeyi ve ulusal barışın sağlanmasını isteyen esirlerin mesajını getirdim. Esirlerin sesine kendi sesimi de ekleyip onların bu taleplerini yüksek sesle dillendiriyorum. Bu hedefleri gerçekleştirmek için var gücümle çalışacağım.”

“Birlik, birlik ve birlik… Esir kardeşlerinizin çağrısıdır bu. Esir vekillerle liderlerin Filistin içi bölünmeyi sona erdirmek ve bu ihtilafları gidermek için Filistin Meclisi’ne eski misyonunu geri getirmek amacıyla yoğun çaba gösteriyor ve bir tavır belirlemeye çalışıyorlar. Yolunda canımızı ortaya koyduğumuz vatanımız için, Filistin halkının vahdetini sağlamak amacıyla uzatılan her eli tutmaya hazırım.”

Yakında parlamentodaki makamına geri döneceğini belirten Duveyk şöyle devam etti: “Önümüzdeki günlerde, Filistin halkıyla Filistin halkının bütün kesimlerine mensup vekillere teşekkür etmek için meclise gelip kürsüden konuşma yapacağım.”

Siyasi nedenlerle tutuklanan bütün siyasi tutukluların serbest bırakılmasını ve zindanların tamamıyla boşaltılmasını isteyen Aziz Duveyk “Bu ilk ulusal kazanım olmalı ve bunun gerçekleşmesi için var gücümle çalışacağım” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (48) içerik yüklenmiştir.