FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin İçişleri Bakanı: “Casusları İdam Etmeye Devam Edeceğiz”

Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanı Fethi Hammad, Batı Yaka’da İsrail askeri esir almak için askeri hücreler oluşturduğu iddialarını yalanladı.

Hammad, bugün (2 Temmuz Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgalcinin yalan söylediğini ve ithamların gerçekle hiçbir ilişkisi olmadığını söyledi.

İşgalcinin iddialarının özellikle casuslukla mücadele kampanyasının başarılı olmasının ardından Gazze Şeridi’ndeki güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçladığını bildiren Hammad, işgalcinin kendisi hakkındaki iddialarının yeni olmadığını, Gazze’deki güvenlik güçlerinin Filistin direnişinin koruyucu kalkanı haline gelmesinden bu yana benzer ithamlarla karşı karşıya kaldığını ifade etti.

İsrail güvenlik kaynakları, Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad’ın işgal rejimine yönelik şehadet eylemleri planladığını ve bunun geçen yıl Kasım ayında Mısır’ın gözetiminde imzalanan ateşkes anlaşmasını çiğnemek anlamına geldiğini ileri sürmüştü.

Hammad, Gazze Şeridi’ndeki İsrail ajanı sayısının azalması ve bazı ajanların idam edilmesi nedeniyle işgalcinin ne yapacağını şaşırdığını söyledi. Hammad, işgal rejimi lehine casusluk yapanların peşini bırakmayacaklarını ve yargılanıp idam edileceklerini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.