FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin içişleri bakanlığı 62 mahkumu serbest bıraktı

Filistin İçişleri Bakanlığı, Gazze’de adli suçlardan hüküm giyen 62 mahkumu serbest bıraktığını duyurdu.

Filistin Polisi adına bir açıklama yapan Eymen El-Batanici, Filistin Meclisi’nden gelen talep, İçişleri Bakanı Fethi Hammad’ın talimatı ve bir hafta önce başlattıkları kampanya kapsamında böyle bir adım attıklarını söyledi.

El-Batanici yaptığı açıklamada ayrıca, serbest bırakılan mahkumların cezalarının üçte ikisini çekmiş kişiler olduğunu bildirdi.

62 mahkumun serbest bırakılması münasebetiyle yapılan törene birçok emniyet yetkilisinin yanında polis teşkilatında çalışan subay ve polisler de katıldı.

Törende bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Yardımcısı Kamil Ebu Madi şunları söyledi: “Polis toplumun hassas ve önemli bir parçasıdır. Vatandaşın onurunu ve şerefini koruyan önemli bir kalkandır.”
Toplantıya katılan polislere seslenen Ebu Madi, “Yanlış ve bozuk davranışları bir kenara bırakıp, topluma ve vatana yapıcı birer kişi olarak hizmet etmeniz; yıkıcı değil yapıcı olmanız gerekir” dedi.

Serbest kalan mahkumların toplumun birer parçası olduğunu belirten Ebu Madi, Filistin toplumundan daha merhametli bir toplum bulamayacaklarını söyledi.

Serbest bırakılan mahkumlar ise bu güzel adımdan ötürü hükümete, İçişleri Bakanlığı’na ve polis teşkilatına müteşekkir olduklarını belirterek, yaşadıkları toplumda iyi olacaklarına dair önce Allah’a sonra da topluma söz verdiklerini ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.