FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin İçişleri Bakanlığı: Olası saldırılara karşı acil durum planımız hazırdır

Gazze’deki Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Gazze Şeridi’ni hedef alan işgal güçlerinin saldırılarına karşı koymak için kapsamlı bir plan hazırlandığını açıkladı.

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü İslam Şehvan, Gazze Şeridi’ndeki iç cephenin işgal güçlerinin günlük tehditlerine rağmen güçlü olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgalcinin daima sivil insanları, evlerini ve tarım arazilerini bombalamak ve Gazze Şeridi’ne saldırmak için çeşitli bahaneler icat ettiğini bildiren Şehvan, geçen hafta saldırıların yoğunlaşmasıyla birlikte bakanlık olarak bazı tedbirler aldıklarını ve işgal ordusunun sürpriz saldırı ihtimaline karşı hazır olduklarını belirtti.

Alınan tedbirler arasında güvenlik merkezlerinin mümkün olduğunca boşaltılması ve eğitim kamplarındaki çalışmalara bir süre ara verilmesinin de olduğunu ifade eden Şehvan, vatandaşların ve bakanlık çalışanlarının hayatlarını korumak amacıyla daha başka önlemlerin de alındığını söyledi.

İşgal güçlerinden gelen tehdidin her aşamasına göre ayrıntılı ve kapsamlı bir plan hazırladıklarını kaydeden Şehvan, planın iç cepheyi güçlendirme ve vatandaşları koruma temeli üzerine kurulduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.