FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin İçişleri Bakanlığı’nın operasyon açıklaması

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetine bağlı İçişleri Bakanığı son olaylarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Rafah’ta çıkan çatışmada kendisine “Allah’ın Ensarı Askeri” ismini veren tekfirci grubun lideri Abdüllatif Musa ile birlikte 21 kişinin öldüğünü ve 120 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Açıklamada öldürülenlerden 5’inin polis, 6’ısının sivil, 8’inin de gruba mensup kişiler olduğunu ifade edildi.

Filistin İçişleri Bakanlığı, bugün (15 Ağustos Cumartesi) yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Çıkan çatışma emniyet güçleriyle selefi düşünceye sahip bir cemaat üyeleri arasında değil, tekfir düşüncesine sahip bir grubun üyeleri arasında oldu. Aynı şekilde bu çatışma söz konusu grupla Hamas Hareketi arasında değil, grup üyeleriyle Gazze emniyet güçleri arasında meydana geldi”.

İçişleri yaptığı açıklamanın devamında grubun lideri Abdüllatif Musa’nın sığındığı evin Gazze emniyet güçlerinin yaptığı bir operasyonla değil, içeride meydana gelen bir patlama neticesinde havaya uçtuğunu da belirtti.
Bakanlık açıklamanın devamında ayrıca şunları söyledi: “Filistin Hükümeti de konuya ilişkin daha önce yaptığı açıklamada anarşi ve kargaşa çıkaranların hangi isimle olursa olsun Gazze’ye yeniden dönmelerine izin vermeyeceğini ifade etmişti”.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.