HaberlerİranOrtadoğu

Filistin, İslam dünyasının kader belirleyici meselesidir

İran’ın Katar büyükelçisi Sohrabi, Dünya müslüman alimleri birliği başkanı Şeyh Kardavi ile görüşmesinde Filistin meselesine İslam dünyasının kader belirleyici meselesi olarak öncelik verilmesini vurguladı.

Dünya müslüman alimleri birliği başkanı Şeyh Yusuf Kardavi ile görüşen İran’ın Katar büyükelçisi Abdullah Sohrabi, tüm İslam ülkelerinin ortak siyonist düşmana karşı işbirliğine vurgu yaparak Filistin meselesine İslam dünyasının küfür ve istikbar dünyasına karşı kader belirleyici meselesi olarak destek verilmesine öncelik verilmesini istedi.

Sohrabi İran İslam cumhuriyetinin Filistin meselesine destekte öncü olduğunu ve rahmetli imam Humeyni’nin mübarek ramazan ayının son Cuma gününü dünya Kudüs günü ilan ettiğini ifade etti.

Görüşmede Şeyh Kardavi de İran’da gerçekleşen İslam inkılabından sevindiklerini ve bu inkılabın tüm İslam ümmetine ait olduğunu düşündüklerini belirterek İslam ümmetinin şu anda ortak düşmanlara karşı çok yönlü siyasi, iktisadi, kültürel ve hatta askeri savaşta olduğunu ve bu yüzden İslam ülkeleri ve milletleri arasında vahdet ve dayanışmanın her zamankinden daha çok gerekli olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.