FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin, İslam toprağıdır ve öyle kalacaktır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Siyonizm teorisinin kökünden sarsıldığını, var oluş felsefesinin çürüdüğünü ve Filistin topraklarında Siyonistler için bir geleceğin olamayacağını söyledi.

Başbakan Heniyye şehit ve esir aileleri için dün (03 Eylül Perşembe) Han Yunus’ta verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Siyonistlerin Kudüs’ü Yahudileştirme planlarına da değinerek şöyle dedi: “Kudüs şehri bugün hem yeraltından hem yerüstünden tarihin en barbar, en vahşi saldırılarına maruz kalıyor. Kudüs, kameralar karşısında tüneller kazılarak yerin altından; yerleşim birimleri yapılarak, bölge Yahudileştirilerek, Filistin halkı tehcir ettirilerek ve kimlikleri ellerinden alınarak da yerin üstünden saldırıya uğruyor.”

Konuşmasında Han Yunus’un şehitlerine, esirlerine, yaralılarına ve onların sabırlı ailelerine selam, sevgi ve saygılarını takdim ettiğini belirten Heniyye, “Şunu söylemekle mübalağa etmiş sayılmam: Han Yunus’u her ziyaret edişimizde, Allah’u Teala bize daha fazla ferahlık veriyor, bu asil direniş hattına güvenimiz artıyor ve bu kalabalığa bakarak sıkıntıların yakında biteceğine inancımız daha da güç kazanıyor. Bizi çevreleyen bütün olumsuz şartlara ve başkalarının yolumuza koyduğu engellere rağmen Allah’a tevekkül ederek geleceğin bizim olacağını, bu işgalin de kesinlikle yok olacağını hissediyoruz” şeklinde konuştu.

Filistin halkının haklarını yok sayacak, işgale meşruluk verecek, Kudüs’ü Filistinlilerden alıp götürecek, bu topraklarında kurulan Siyonist yerleşim birimlerini meşru sayacak düşüncelerin kendilerince hiçbir zaman kabul görmeyeceğini belirten Heniyye, bütün Filistin topraklarının İslam toprağı olduğunu ve burayı işgal eden yabancı varlığın Yahudiliğinin tanınmayacağını ifade ederek, “Filistin hiçbir gün Yahudilerin olmadı. Daima İslam’ın toprağı olmuştur. Bizler buradaki varlığın Yahudiliğini asla kabul etmeyiz. Kabul etmeyi düşünenler ise sonunda kaya gibi sağlam olan ümmetin iradesine çarpacaklar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (39) içerik yüklenmiştir.