FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin İslami Cihad Hareketi: Korsan İsrail’i vurmaya devam edeceğiz

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad Nehale, korsan İsrail’le ateşkese varılması çağrılarına olumsuz yanıt verdi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad Nehale, el Hayat Gazetesi’ne yaptığı açıklamasında “Saldırılara başlayan korsan İsrail’in kendisidir. Bundan ötürü saldırıları durdurması gereken de korsan İsrail’dir. Bundan sonra biz, durumumuzu değerlendirir ve ateşkese girip girmeyeceğimiz kararını veririz” dedi.

Açıklamasının devamında Nehale “Biz, Mısırlılara bildirdik. Korsan İsrail’e yönelik saldırılarımıza devam edeceğiz, ateşkese varmayacağız. Biz, korsan İsrail’in başlattığı bir savaşta şehid olma şerefine hazırız. Güç dengelerinin bizim çıkarımız lehinde olmadığını bilmemize rağmen geri adım atmayacağız. Korsan İsrail’in saldırılarına karşılık vermeden ateşkesi nasıl kabul edebiliriz. O halde onurumuz nerede kalır?” diye sordu.

Korsan İsrail’in yıllardır saldırılarına ve suikastlerine devam ettiğini belirten Nehale “Yıllardır arabulucularla ateşkes sağlandı. Fakat bu, gerçek anlamda bir ateşkes olmadı. Korsan İsrail, dilediği zaman savaş açtı, dilediği zaman da bu ateşkesin gölgesinde savaşına son verdi. Korsan İsrail, dilediği zaman ambargo uyguladı, dilediği kişiye suikast düzenledi ve dilediği kişiyi tutukladı. Bugün, Korsan İsrail suikast düzenlemeyeceğine dair kesin bir söz vermediği sürece ateşkese varmayacağız. Biz, ne kadar uzun sürerse sürsün Korsan İsrail’in her saldırısına yanıt vermeye devam edeceğiz. İşgalcinin tehditleri bizi ilgilendirmiyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.