FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin İslami Cihad Hareketi Mısır’a ateşkese uyacağını iletti

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketinin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin sözcüsü Ebu Ahmed Mısır’ın ateşkes konusunda yaptığı çabaları takdir ettiklerini belirterek, Siyonist rejimin ateşkese bağlı kaldığı müddetçe direniş güçlerinin de saldırılara son vereceğini ifade etti.

Mısır’ın el-Yevmu’s-Sabı’ gazetesine verdiği demeçte, işgal güçlerinin Kudüs Müfrezeleri’nin seçkin komutanlarından beş kişiyi şehit etmesine karşılık Kudüs Müfrezeleri’nin de işgalcilere ağır darbe vuran misillemede bulunması üzerine işgal yönetiminin hemen Mısır’dan ateşkes için devreye girmesi talebinde bulunduğunu dile getirdi.

İşgal rejimi bağlı kaldığı müddetçe kendilerinin de ateşkese bağlı kalacağını belirten Ebu Ahmed, işgalcilerin bir kez daha saldırmaları durumunda bu kez cevaplarının daha sert ve sarsıcı olacağını dile getirdi.

Kudüs Müfrezeleri sözcüsü son saldırıların esir takas antlaşmasını hiçbir surette etkilemeyeceğini ifade ederek, Mısır’dan ateşkesi ihlal etmekten geri durmayan Siyonist rejimin ateşkese bağlı kalması için baskı oluşturmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.