FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin Tahran Temsilcisi: Doğru Yol Kudüs Yoludur

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif, İslam ümmetinin hakiki ve ulvi hedeflerine ulaşmasının en doğru yolunun Kudüs Yolu olduğunu söyledi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, Ebu Şerif, Dünya Kudüs Günü’nün yaklaşılması münasebetiyle yaptığı açıklamada, Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olduğunu belirterek, ‘her kim Kudüs ve Kudüs’e doğru giderse doğru bir yoldadır’ dedi.

Ebu Şerif, rahmetli imam Humeyni’nin Ramazan ayının son cumasını Dünya Kudüs Günü olarak ilan etmesini, Müslümanların ve İslam ülkelerinin Kudüs ile Filistin davası karşısında sorumluluklarının yeniden öğretilmesi açısından son derece önemli olduğunu belirterek, rahmetli imam Humeyni’nin bu hareketinin aynı zamanda Müslümanların düşmanlarının iyi bir şekilde tanınması için güzel bir girişim olduğunu kaydetti.

Filistinli yetkili, terör rejimi İsrail ile özerk Filistin yönetimi arasında son zamanlarda sürekli gündeme gelen sözde barış görüşmelerinin yeniden başlatılmasına da temas ederek bu görüşmelerin geçmişte olduğu gibi bir neticesinin olmayacağının görüleceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.