İslami Davet

Filistin İslami Cihad’ın İran temsilcisi: İslam ülkeleri siyonist İsrail büyükelçilerini sınırdışı etmeliler

11 Aralık 2017 12:39

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin Tahran temsilcisi Nasır Ebuşerif, bazı Arap rejimlerinin Filistin konusundaki tutumlarının rezilce olduğunu belirterek, ”Arap barış planı feshedilmeli ve siyonist İsrail’in İslam ülkelerindeki büyükelçileri sınırdışı edilmeli ve Arap ülkeleri direniş ekseninde yer almalılar’ dedi.

İRNA’nın haberine göre, Nasır Ebu Şerif, dün Kudüs’le ilgili yaptığı açıklamada, Trump’ın Kudüs konusundaki girişimini kınarken, ‘Trump’ın girişiminin modern emperyalizm anlayışında yeni bir hareket olarak nitelerken, ”Trump’ın Kudüs’le ilgili aldığı kararının sebeplerinden birinin, bölgede müslüman ülkeler arasında bir kaç kutba ayrılma ve safların dağınıklılığı olduğunu zira bazı Arap rejiimlerin Amerika ile işbirliği yaptığını ve hatta Filistinlilere baskı yaptıklarını söyledi.

Filistin İslami Cihad hareketi temsilcisi, Trump’ın bu girişiminden hedefin yeni Ortadoğu oluşturmak olduğunu belirterek, ”Trump’ın bu hareketi, ileride İran’la karşı karşıya gelmek başta olmak üzere Amerika’nın bölgedeki diğer planlarının hayata geçmesine zemin hazırlayacaktır’ dedi.

Nasır Ebu Şerif, Beytulmukaddes’te İslam’ın hatta Hristiyanların mukaddesatlarının tehlikeye girdiğini belirterek, ”siyonist rejimin ta baştan Mescidi Aksa üzerinde sulta kurmak gibi hedefinin olduğunu ve eğer böyle bir duruma izin verilirse, , diğer İslami mukaddeslere de ihanet etmesi için Amerika’ya yeşil ışık yakılacağını’ söyledi.

Filistin İslami Cihad’ın İran temsilcisi: İslam ülkeleri siyonist İsrail büyükelçilerini sınırdışı etmeliler Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık