Genel

Filistin kamplarındaki kıyam emperyalizme karşı uyanışın yeni dalgasıdır

İran İslam Cumhuriyeti Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Said Celili, Filistin kamplarındaki kıyamı dünya emperyalizmine karşı ikinci kez İslami uyanış olarak niteledi. Celili, Tahran’da Fehmi Hedidi ile Hasan Nafe’e adlı iki Mısırlı siyasi şahsiyeti kabulünde, Filistin kamplarında yaşanan uyanışa temasla, Filistin halkının siyonist İsrail’in işgalinde Filistin toprakları sınırlarındaki eylemlerin siyonist İsrail’in sınırlarının kağıttan ibaret olduğunu gösterdiklerini zira siyonist rejimin Filistin halkının iradesi karşısında işgal altındaki toprakları sürekli olarak elinde tutamayacağının artık anlaşıldığını söyledi.

Filistinlilerin siyonist rejimin sınırlarındaki kıyamlarının, terör rejimi tarafından yurtlarından çıkartılmış Filistinlilerin anayurtlarına dönmedeki kararlılıklarının bir göstergesi olduğunu belirten Celili, başta Amerika olmak üzere bir çok Batılı ülkenin de, terör rejiminin cinayet ve işgal ortağı olduğunu söyledi.

Bu görüşmede, Mısırlı şahsiyetler de, Mısır halkının her zaman Filistin davasının destekçisi olduğunu bildirirken İran’ın Filistin davasına göstermiş olduğu tutumun da bütün İslam ülkelerine örnek olduğunu söylediler.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (7) içerik yüklenmiştir.