FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Filistin maslahatgüzarı Dışişleri’ne çağrıldı

Terörist Münafıklar (Halkın Mücahitleri) örgütü elebaşının bir konuşma metninin Filistin Enformasyon Merkezi sitesinden yayınlanması üzerine, Filistin’in Tahran Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına çağırıldı.

Filistin’in Tahran Büyükelçisi Salah Zavavi’nin İran’da olmaması nedeniyle Maslahatgüzarı Muhammed Couhir, İran Dışişleri Bakanlığına çağırıldı.

Terörist Münafıklar örgütü elebaşına ait bir konuşma metninin, Filistin sözde Özerk Teşkilatına bağlı Enformasyon Merkezi sitesinden yayınlanması üzerine, Filistin’in Tahran Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Muhammed Couhir bugün Dışişleri Bakanlığına çağırılarak, İran İslam Cumhuriyetinin böyle bir girişime yönelik şiddetli protestosu Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Dairesi Başkanı vasıtasıyla kendisine iletildi.

Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Dairesi Başkanı Gazanfer Rüknabadi Filistin Maslahatgüzarıyla ziyaretinde, uluslararası topluluklar arasında bile bir terör örgütü olarak tanınan Münafıklar örgütünün terörist mahiyetine değinerek, gerçekleştirilen girişimi şiddetle kınarken, bu teşebbüsü Münafıklarla yeni bir işbirliğin başlangıcı olarak değerlendirdiğini bu yüzden resmi bir açıklama beklediğini bildirdi.

Bu hadiseden dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden Filistin Maslahatgüzarı da, Filistin-İran ilişkilerinin güçlendirilmesinden rahatsızlık duyan kimilerinin aradaki ilişkileri zedelemek gayesiyle böyle bir girişimde bulunduklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.