FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Meclis Başkan Vekili: İsrail ile Müzakere Yok

Filistin Meclis Başkan Vekili, bazı İslam ülkelerinin Siyonistler ile ilişkilerine işaretle, bu ülkelerin ABD ve Siyonist rejimin sonsuza kadar onlara karşı şefkatli olmayacağını bilmeleri gerektiğini vurguladı.

Bugün Meclis Haber Ajansı’na konuşan Filistin Meclis Başkan Vekili Rıdvan El-Ahres, ABD’nin büyükelçisini Kudüs’e taşıma kararını bir hata olarak niteledi, bu kararın Washington’un eskiye dayanan komploları doğrultusunda olduğunu, “bu ülkenin İsrail’e desteği olmasaydı, ilk başta İsrail diye bir rejimin kurulmuş olmayacaktı” ifadesini kullandı.

Filistinli yetkili, Kudüs’ü İslam ülkelerinin sermayesi olarak niteledi, Filistin milletinin tüm gücüyle Kudüs’ü savunduğunu kaydetti.

İslam ülkelerinin düşmanlıkları bir kenara koymaları gerektiğini ifade eden Ahres,İslam ülkeleri arasındaki düşmanlıkların ABD tarafından oluşturulduğunu, bu nedenle İslam ülkelerinin oyuna gelmemeleri ve İsrail ile el sıkışmamaları gerektiğinin altını çizdi. Filistin’in işgal rejimi ile asla bir kez daha müzakereye girmeyeceğini sözlerine ekledi

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.