FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Meclis Başkanı Vekili: ABD’nin bölgesel destekçileri, yakında onların da sırasının geleceğini bilmeliler

Filistin Meclis Başkanı Vekili Rıdvan El Ahras, bazı bölge rejimlerinin siyonist İsrail rejimi ile uzlaşmasına temasla, bu ülkelerin, yakında onların da sırasının geleceğini ve Amerikan komplosunun onları da içine alacağını bilmeleri gerektiğini bildirdi.

Dün İran Meclis Haber Ajansına açıklamada bulunan Filistin Meclis Başkanı Vekili Rıdvan El Ahras, tüm İslam devletlerinin, Amerikan yönetiminin bu tutumunu kınamaları gerektiğini bildirerek, bölgede bir takım ülkelerin Amerikan-Siyonsit siyasetlere destek verdiklerini, hatta onlara para vererek Müslümanları katletmelerini sağladıklarını söyledi.

El-Ahras ayrıca müslüman ülkelerin Filistin’in yardımına koşmaları gerektiğini ve Amerikalıların, Filistin topraklarını siyonistlere peşkeş çekmesine izin vermemeleri gerektiğini söyledi.

Suriye meclisi milletvekillerinden Ali eş-Şeyh de, siyonist İsrail rejimi karşısında Arap-İslami koalisyonun sağlanmasını isteyerek, İslam alemi tarafından, bazı gerici Arap rejimlerinin, teröristlere para akıtarak onları takviye etmelerini kınamaları gerektiğini bildirdi.

Ali eş-Şeyh, siyonist İsrail rejiminin Amerikanın desteğiyle Filistin halkını kendi öz vatanlarına dönmelerine engel olmak istediklerini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (29) içerik yüklenmiştir.